Poznaj Najważniejsze Elementy Odżywcze Ważne W Rybach

Poradnik Klienta

Poznaj Najważniejsze Elementy Odżywcze Te W Rybach Świeże ryby – szczególnie te szerokie i morskie (łosoś, śledź, makrela), ale także hodowlane (pstrąg, karp) – obfitują w witaminy, mikroelementy też inne elementy odżywcze. Które z nich konsumować i dlaczego? Poznaj powody, dla jakich warto urozmaicić jadłospis, stosując do niego ryby morskie i słodkowodne.

Poznaj Najważniejsze Elementy Odżywcze Te W Rybach

Spożycie ryb w Polsce – mimo jeszcze wyższej otwartości na nowoczesne smaki, a także będącej świadomości zdrowego odżywiania – jest wciąż małe. Statystyczny Polak spożywa ok. 13 kg ryb rocznie, podczas gdy Japończyk blisko pięć razy więcej. Dietetycy zalecają, aby jeść ryby nawet 2-3 razy w tygodniu – ze względu na ich cena odżywczą i prozdrowotną. Jakie składniki można wyszukać w rybach?

Kwasy omega-3
W rybach morskich ważne są m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Robienie tych cechów na system ludzki jest nie do przecenienia: rozpocząwszy od dobrego nacisku na wspieranie rozwoju układu nerwowego, poprzez łagodzenie stanów zapalnych, przeciwdziałanie miażdżycy i zakrzepom, aż po regulowanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów we natury. Coraz częściej składa się kwasy omega-3 z życiem antydepresyjnym, i nawet z profilaktyką nowotworów.

Mikro- i makroelementy
W rybach znajdziemy m.in.:

fosfor (bierze start w procesach regeneracyjnych),
selen (ma działanie antyoksydacyjne i dba komórki przed działaniem wolnych rodników),
jod (wspomaga dobre funkcjonowanie tarczycy),
fluor (pyta o stan kośćca i zwiększa zęby).
Jeszcze w mięsie ryb ważne są witaminy: A, E i C. Wynosi ono również wartościowe źródło witaminy D, która jest szczególnie aktualna w życiu homeostazy organizmu, pamięta o jego siłę oraz zajmuje związek z prawdziwą funkcją układu hormonalnego.

Potrzebne białka i aminokwasy
Mięso ryb dzieli się sporą zawartością białka oraz lizyny, cysteiny i metioniny, czyli aminokwasów niezbędnych ludzkiemu organizmowi, i poprzez niego niewytwarzanych. Odznaczają się wysoką strawnością a są brane w niedaleki 90%. Posiada toż pozytywny wpływ na międzynarodowy stan odżywienia organizmu – i przy tym płaci budowę mięśni, produkcję kolagenu, poprawia koncentrację.

zobacz również Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments