polskie

Polskie kurorty: Busko

Poradnik Klienta

To wspaniałe uzdrowisko, na obszarze którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś ciekawego. Busko-Zdrój to nie tylko popularny ośrodek uzdrowiskowy.

Polskie uzdrowiska: Busko

To także bardzo często odwiedzana przez turystów miejscowość o charakterze turystycznym. Busko-Zdrój to rewelacyjne zagospodarowanie, a przede wszystkim wspaniała baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się pochwalić znaczną liczbą hoteli, w których krajoznawcy mogą znaleźć tanie noclegi. W kurorcie tym czekają także liczne sanatoria, które są bardzo chętnie odwiedzane przez pacjentów z różnych zakątków kraju.

Busko-Zdrój to bardzo dobre uzdrowisko, na obszarze którego leczone są głównie choroby o charakterze reumatycznym oraz choroby narządów ruchu. Busko jest jednocześnie bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym na terenie województwa świętokrzyskiego. Miłośnicy zabytków mogą tutaj zobaczyć m. in. wspaniały Park Zdrojowy i wiele wartościowych domów. Zachwyca też zabytkowy kościół ponorbertański i wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To zabytki, którym z pewnością warto się tu dokładniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments